Endelige dagsordener til generalforsamlinger 2019

D. 13. marts 2019.

Kategori: Foreningen

Endelige dagsordener for Generalforsamling og Foreningens Dag i Hovedstadens Svømmeklub. Det foregår lørdag 23. marts kl. 10.00 i Flintholm Svømmehal. Hermes Svømmefond afholder Generalforsamling 28. marts kl. 18.30, endelig dagsorden også tilgængelig nu. 

Lørdag den 23. marts kl. 10.00 afholder Hovedstadens Svømmeklub Generalforsamling og Foreningens Dag 2019. Det finder sted i vores klublokaler på 3. sal i Flintholm Svømmehal, Bernhard Bangs Allé 41A, 3. sal, 2000 Frederiksberg

Foreningens Dag er en ny medlemsdag for alle medlemmer i HSK. En dag hvor medlemsdialog og inspiration til og fra medlemmer i er højsædet. Læs yderligere om dagen eller se det fulde program her.

Generalforsamling: På Foreningens Dag afholder vi samtidig Hovedstadens Svømmeklubs årlige generalforsamling. De endelige dagsordener for Hovedstadens Svømmeklubs generalforsamlinger og Hermes Svømmefonds generalforsamling findes her.